PJN 2014

Výsledky PJN 2014

V následujících tabulkách jsou jednotliví porotci označeni těmito zkratkami: IKL – Ivan Klánský, IKA – Ivo Kahánek, FMA – František Malý, ZMA – Zbyněk Maruška, MPM – Marina Primachenko-Moussu, MTU – Monika Tugendliebová, HWE – Helena Weiser. Celkový součet a průměr jsou počítány po vyškrtnutí nejvyššího a nejnižšího bodového ohodnocení daného soutěžícího.

Kompletní výsledky PJN 2014 si též můžete stáhnout ve formátu PDF zde.

Kategorie nejmladších

Pořadí Číslo Jméno IKL IKA FMA ZMA MPM MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 10 Latýnová Lucie 23 23 22 24 24 23 24 117 23,400
I. cena 16 Petrů Valérie 23 24 23 22 24 24 22 116 23,200
I. cena 23 Yakimov Semen 23 24 19 23 23 23 24 116 23,200
II. cena 5 Housková Eliška 23 22 20 23 22 22 23 112 22,400
III. cena 7 Klofáč Jakub 21 22 22 24 22 22 21 109 21,800
III. cena 2 Debnárová Kristýna 22 20 22 21 19 22 22 107 21,400
III. cena 9 Kramlová Berenika 21 21 19 22 23 19 23 106 21,200
Čestné uznání 3 Gallová Tereza 20 22 17 22 22 20 20 104 20,800
Čestné uznání 15 Onderková Karolína 21 21 20 20 21 21 20 103 20,600
Čestné uznání 18 Spiříková Klára 21 18 20 21 20 20 21 102 20,400
Čestné uznání 13 Mlčková Marika Anna 19 21 19 22 21 19 21 101 20,200
Čestné uznání 20 Šindelářová Marie 21 20 20 20 20 20 21 101 20,200
Čestné uznání 21 Vargová Alexia Neli 20 20 19 21 21 22 18 101 20,200
Čestné uznání 6 Chmel Daniel 20 22 18 19 22 20 20 101 20,200
Čestné uznání 19 Svatošová Julie 20 19 21 20 20 21 19 100 20,000
12 Melicharova Anna 19 20 18 20 20 20 20 99 19,800
11 Máčová Kamila 19 21 20 18 20 19 20 98 19,600
4 Hostinský Matěj 21 18 19 20 20 19 20 98 19,600
1 Bušosová Eliška 19 19 18 19 22 20 20 97 19,400
14 Odstrčil Jáchym 18 19 18 19 19 18 19 93 18,600
17 Pišlová Darina 17 19 17 18 19 18 18 90 18,000
22 Vítek Samuel 17 18 17 18 18 18 17 88 17,600
8 Koníčková Justýna 17 18 16 18 19 17 17 87 17,400

 

I. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL IKA FMA ZMA MPM MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 14 Hoang Yen My 24 23 24 24 24 24 24 120 24,000
I. cena 23 Mikešová Eliška 24 24 22 24 24 24 22 118 23,600
I. cena 12 Halíková Veronika 24 22 23 22 22 24 24 115 23,000
I. cena 2 Ashumova Ayan 22 23 20 24 23 22 24 114 22,800
I. cena 3 Berná Zuzana 23 22 21 23 23 23 23 114 22,800
II. cena 1 Adámková Ema 23 22 22 22 22 22 22 110 22,000
II. cena 19 Kvášová Diana 22 22 22 21 23 22 22 110 22,000
II. cena 26 Pham Thuy Quynh Anh 22 22 22 22 22 21 21 109 21,800
II. cena 29 Pokorná Barbora 22 22 21 22 22 22 21 109 21,800
III. cena 22 Matějíček Kryštof 22 20 17 23 20 22 22 106 21,200
III. cena 16 Kristýnek Artur 21 19 20 21 20 22 22 104 20,800
III. cena 7 Číhalová Rozálie 22 20 20 20 21 23 21 104 20,800
III. cena 20 Lee Yea Rin 21 21 19 20 21 21 20 103 20,600
III. cena 5 Cermanová Kamila 20 21 22 21 21 20 20 103 20,600
III. cena 4 Bok Mikuláš 21 20 19 20 20 22 20 101 20,200
Čestné uznání 10 Fialová Nela 20 20 19 19 18 20 21 98 19,600
Čestné uznání 27 Pilařová Adéla 19 20 18 21 19 19 20 97 19,400
Čestné uznání 33 Wawreczková Hedvika 20 18 19 17 20 20 20 97 19,400
Čestné uznání 11 Flášarová Eva 20 19 19 19 18 20 18 95 19,000
Čestné uznání 13 Hamplová Alexandra 19 19 18 22 19 19 19 95 19,000
25 Pekárková Lucie 19 19 18 18 19 18 19 93 18,600
31 Smekal Jakub 19 17 18 20 18 19 19 93 18,600
9 Duda Tomáš 20 18 19 18 17 21 18 93 18,600
34 Olivíková Anna 18 18 18 19 19 17 18 91 18,200
6 Cidlinská Kamila 18 19 18 18 19 18 18 91 18,200
8 Driml Marek 19 17 18 17 18 19 19 91 18,200
15 Knížek Tomáš 18 18 18 18 17 18 18 90 18,000
18 Kubečková Štěpánka 18 18 18 19 18 17 18 90 18,000
28 Plášek Tomáš 18 18 17 18 18 17 18 89 17,800
32 Stejskalová Adéla 18 17 17 17 18 18 18 88 17,600
30 Sedlák Tomáš 17 17 16 18 17 17 19 86 17,200
17 Křičenská Markéta 16 17 18 17 17 16 16 83 16,600
21 Lhotka Ondřej 15 17 13 16 17 15 16 79 15,800

 

II. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL IKA FMA ZMA MPM MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 5 Durčák Jakub 24 24 23 24 24 24 24 120 24,000
I. cena 19 Tkadlčíková Eliška 24 23 23 24 23 24 24 118 23,600
II. cena 13 Semerádová Tereza 21 22 23 24 23 22 22 112 22,400
II. cena 23 Vlčková Eliška 23 22 22 23 22 22 24 112 22,400
II. cena 9 Meinczinger Matyáš 22 23 22 23 22 22 21 111 22,200
II. cena 21 Vaculová Táňa 23 22 21 21 21 23 23 110 22,000
III. cena 10 Müller Jan Filip 20 23 21 21 23 20 22 107 21,400
III. cena 2 Boura Daniel 21 21 22 21 21 21 22 106 21,200
III. cena 14 Schindler Martin 21 20 21 20 21 22 21 104 20,800
III. cena 7 Jaklová Veronika 22 20 19 22 19 21 23 104 20,800
Čestné uznání 11 Pavlačková Eva 20 20 21 21 20 20 20 101 20,200
Čestné uznání 15 Strumpf Jan Edward 20 20 22 19 20 21 19 100 20,000
Čestné uznání 12 Popova Sofie 19 21 19 21 21 19 18 99 19,800
Čestné uznání 18 Taláb Martin 18 18 20 20 20 18 20 96 19,200
1 Bauerová Pavlína 19 18 20 18 18 18 18 91 18,200
3 Brhel Jaroslav 18 18 17 18 18 18 19 90 18,000
17 Štec Enriko 18 17 18 18 19 18 17 89 17,800
22 Velešovská Magda 18 17 17 18 19 18 18 89 17,800
4 Cyrusová Anežka 17 17 18 16 17 17 18 86 17,200
6 Havlíková Karolína 16 17 16 16 17 16 17 82 16,400
16 Szalbot Denis 0 0,000
20 Tuček Ondřej 0 0,000
8 Latýn Robert 0 0,000

 

III. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL IKA FMA ZMA MPM MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 2 Böhm Robin 25 24 24 25 25 25 25 124 24,800
II. cena 6 Janková Josefína 23 23 22 23 22 24 23 114 22,800
II. cena 11 Knoulichová Anna 23 22 22 22 23 23 23 113 22,600
II. cena 15 Mottlová Adéla 24 23 20 20 22 23 24 112 22,400
III. cena 9 Kahudová Tereza 23 22 20 22 22 21 22 109 21,800
III. cena 14 Martinka Filip 22 22 21 23 21 21 21 107 21,400
Čestné uznání 13 Kuhn Sebastián 20 20 21 21 20 20 21 102 20,400
Čestné uznání 5 Fišerová Daniela 21 19 21 19 20 22 21 102 20,400
Čestné uznání 12 Kružík Vojtěch 20 20 21 20 20 20 20 100 20,000
10 Kašpárková Julie 20 19 20 21 19 19 19 97 19,400
3 Bondarenko Bohumil 19 17 20 17 19 19 20 94 18,800
7 Jarošová Magdaléna 21 18 18 17 18 19 20 93 18,600
1 Ashumova Eva 19 18 16 18 19 18 19 92 18,400
4 Divišová Markéta 19 17 19 17 18 18 19 91 18,200
8 Jelenová Klára 0 0 0 0 0 0 0 0 0,000
16 Špičáková Natálie 0 0,000
17 Vítová Hana 0 0,000

 

IV. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL IKA FMA ZMA MPM MTU HWE Celkem Průměr
II. cena 3 Jedlička Ivo 22 21 22 22 22 22 22 110 22,000
III. cena 5 Stránská Darina 20 20 20 20 21 19 21 101 20,200
4 Smyčková Karolína 20 19 20 19 19 20 20 98 19,600
1 Borek Vojtěch 18 20 19 21 21 18 19 97 19,400
2 Dvorská Kateřina 18 20 17 20 20 17 19 94 18,800

 

Zvláštní ceny

Cena pro absolutního vítěze PJN 2014

Robin Böhm (III. kategorie)

Cena Nadace Bohuslava Martinů za vynikající provedení díla B. Martinů

Ema Adámková (I. kategorie)
Barbora Pokorná (I. kategorie)
Eliška Tkadlčíková (II. kategorie)
Jan Filip Müller (II. kategorie)
Tereza Kahudová (III. kategorie)
Julie Kašpárková (III. kategorie)

Časový harmonogram soutěže

V následujícím přehledu najdete kompletní harmonogram soutěže PJN 2014.

Prosíme soutěžící, aby se na místo konání soutěže dostavili v dostatečném předstihu před časem své akustické zkoušky.

 

 

Kategorie nejmladších – pátek 13. června 2014

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška
v sále
Soutěžní vystoupení
1 18 Spiříková Klára 08.00 09.10
2 19 Svatošová Julie 08.03 09.15
3 20 Šindelářová Marie 08.06 09.20
4 21 Vargová Alexia Neli 08.09 09.25
5 22 Vítek Samuel 08.12 09.30
6 23 Zakimov Semen 08.15 09.35
7 1 Bušosová Eliška 08.18 09.40
8 2 Debnárová Kristýna 08.30 09.45
9 3 Gallová Tereza 08.33 09.50
10 4 Hostinský Matěj 08.36 09.55
11 5 Housková Eliška 08.39 10.00
12 6 Chmel Daniel 08.42 10.05
13 7 Klofáč Jakub 08.45 10.10
14 8 Koníčková Justýna 10.30 11.10
15 9 Kramlová Berenika 10.33 11.15
16 10 Latýnová Lucie 10.36 11.20
17 11 Máčová Kamila 10.39 11.25
18 12 Melicharova Anna 10.42 11.30
19 13 Mlčková Marika Anna 10.50 11.35
20 14 Odstrčil Jáchym 10.53 11.40
21 15 Onderková Karolína 10.56 11.45
22 16 Petrů Valérie 10.59 11.50
23 17 Pišlová Darina 11.02 11.55

Vyhlášení výsledků Kategorie nejmladších: cca 12:45

 

I. kategorie – pátek 13. června 2014

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška
v sále
Soutěžní vystoupení
1 30 Sedlák Tomáš 12.20 13.40
2 31 Smekal Jakub 12.24 13.47
3 32 Stejskalová Adéla 12.28 13.54
4 33 Wawreczková Hedvika 12.32 14.01
5 1 Adámková Ema 12.36 14.08
6 2 Ashumova Ayan 12.40 14.15
7 3 Berná Zuzana 12.44 14.22
8 4 Bok Mikuláš 12.48 14.29
9 5 Cermanová Kamila 12.52 14.36
10 6 Cidlinská Kamila 12.56 14.43
11 7 Číhalová Rozálie 13.00 14.50
12 8 Driml Marek 13.04 14.57
13 9 Duda Tomáš 13.08 15.04
14 10 Fialová Nela 13.12 15.11
15 11 Flášarová Eva 13.16 15.18
16 12 Halíková Veronika 13.20 15.25
17 13 Hamplová Alexandra 13.24 15.32
18 14 Hoang Yen My 15.45 17.00
19 15 Knížek Tomáš 15.49 17.07
20 16 Kristýnek Artur 15.53 17.14
21 17 Křičenská Markéta 15.57 17.21
22 18 Kubečková Štěpánka 16.01 17.28
23 19 Kvášová Diana 16.05 17.35
24 20 Lee Yea Rin 16.09 17.42
25 21 Lhotka Ondřej 16.13 17.49
26 22 Matějíček Kryštof 16.17 17.56
27 23 Mikešová Eliška 16.21 18.03
28 34 Olivíková Anna 16.25 18.10
29 25 Pekárková Lucie 16.29 18.17
30 26 Pham Thuy Quynh Anh 16.33 18.24
31 27 Pilařová Adéla 16.37 18.31
32 28 Plášek Tomáš 16.41 18.38
33 29 Pokorná Barbora 16.45 18.45

Vyhlášení výsledků I. kategorie: cca 19:30

 

II. kategorie – sobota 14. června 2014

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška
v sále
Soutěžní vystoupení
1 13 Semerádová Tereza 09.00 10.00
2 14 Schindler Martin 09.05 10.10
3 15 Strumpf Jan Edward 09.10 10.20
4 16 Szalbot Denis 09.15 10.30
5 17 Štec Enriko 09.20 10.40
6 18 Taláb Martin 09.25 10.50
7 19 Tkadlčíková Eliška 09.30 11.00
8 20 Tuček Ondřej 09.35 11.10
9 21 Vaculová Táňa 09.40 11.20
10 22 Velešovská Magda 09.45 11.30
11 23 Vlčková Eliška 09.50 11.40
12 1 Bauerová Pavlína 11.55 13.20
13 2 Boura Daniel 12.00 13.30
14 3 Brhel Jaroslav 12.05 13.40
15 4 Cyrusová Anežka 12.10 13.50
16 5 Durčák Jakub 12.15 14.00
17 6 Havlíková Karolína 12.20 14.10
18 7 Jaklová Veronika 12.25 14.20
19 8 Latýn Robert 12.30 14.30
20 9 Meinczinger Matyáš 12.35 14.40
21 10 Müller Jan Filip 12.40 14.50
22 11 Pavlačková Eva 12.45 15.00
23 12 Popova Sofie 12.50 15.10

Vyhlášení výsledků II. kategorie: cca 16:00

 

III. kategorie – neděle 15. června 2014

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška
v sále
Soutěžní vystoupení
1 16 Špičáková Natálie 09.00 10.10
2 17 Vítová Hana 09.07 10.22
3 1 Ashumova Eva 09.14 10.34
4 2 Böhm Robin 09.21 10.46
5 3 Bondarenko Bohumil 09.28 10.58
6 4 Divišová Markéta 09.35 11.10
7 5 Fišerová Daniela 09.42 11.22
8 6 Janková Josefína 09.49 11.34
9 7 Jarošová Magdaléna 09.56 11.46
10 8 Jelenová Klára 12.20 13.20
11 9 Kahudová Tereza 12.27 13.32
12 10 Kašpárková Julie 12.34 13.44
13 11 Knoulichová Anna 12.41 13.56
14 12 Kružík Vojtěch 12.48 14.08
15 13 Kuhn Sebastián 12.55 14.20
16 14 Martinka Filip 13.02 14.32
17 15 Mottlová Adéla 13.09 14.44

Vyhlášení výsledků III. kategorie: cca 15:45

 

IV. kategorie – sobota 14. června 2014

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška
v sále
Soutěžní vystoupení
1 4 Smyčková Karolína 15.30 16.30
2 5 Stránská Darina 15.40 16.45
3 1 Borek Vojtěch 15.50 17.00
4 2 Dvorská Kateřina 16.00 17.15
5 3 Jedlička Ivo 16.10 17.30

Vyhlášení výsledků IV. kategorie: cca 18:15

Porota soutěže PJN 2014

Předseda poroty

Prof. Ivan Klánský (ČR)

klanskyIvan Klánský vystudoval hru na klavír na Pražské konzervatoři u Valentiny Kameníkové a na AMU v Praze u Františka Raucha. Je laureátem řady zahraničních soutěží: Bolzano (1967), Neapol (1968), Lipsko (1968), Barcelona (1970), Varšava (1970), Santander (1976). Jako sólista i komorní hráč vystoupil na více než 4500 koncertech v pěti světadílech. V letech 1980–90 byl sólistou České filharmonie. U dánské firmy Kontrapunkt nahrál kromě jiného kompletní klavírní dílo Bedřicha Smetany. Od roku 1986 vystupuje jako člen Guarneri Tria Prague, s nímž nahrál více než 30 CD. Významná je jeho činnost organizační, v letech 1995 – 2009 byl předsedou Chopinovy společnosti a prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních a od roku 1998 je předsedou Rady Kruhů přátel hudby při Nadaci Českého hudebního fondu. Pedagogickou činnost zahájil roku 1983 na pražské AMU, kde je v současné době profesorem a vedoucím katedry klávesových nástrojů. Od roku 1991 je též profesorem Vysoké hudební školy v Luzernu. Vedle toho vedl mistrovské kurzy v Dublinu, Schaffhausenu, Londýně, Bad Saulgau a v dalších evropských městech. K jeho nejúspěšnějším absolventům patří např. Helena Suchárová-Weiser, Eliška Gazdová-Novotná, Martin Kasík, Štěpán Kos, Ivo Kahánek a mnoho dalších předních českých pianistů. Mladé klavíristy podporuje od jejich nejútlejšího věku, právě pro ně mimo jiné natočil CD s kompletem klavírních instruktivních skladeb Luboše Sluky.

Členové poroty

Ivo Kahánek, HAMU Praha, Univerzita Ostrava
František Malý, HAMU Praha
Zbyněk Maruška, Kypr
Marina Primachenko-Moussu, Francie
Monika Tugendliebová, Janáčkova konzervatoř Ostrava
Helena Weiser, JAMU Brno

Statut Prague Junior Note 2014

Celostátní hudební soutěž mladých interpretů

XXIII. ročník, 13.–15. června 2014

Soutěž je vyhlášena pro mladé sólisty do 15 let v oboru hra na klavír.

 

POŘADATEL A ORGANIZÁTOR SOUTĚŽE

Umělecká agentura IKLA agency s.r.o.

ŘEDITEL SOUTĚŽE A PŘEDSEDA POROTY SOUTĚŽE PJN 2014

Prof. Ivan Klánský

ČLENOVÉ POROTY SOUTĚŽE PJN 2014

Ivo Kahánek, HAMU Praha, Univerzita Ostrava
František Malý, HAMU Praha
Zbyněk Maruška, Kypr
Marina Primachenko-Moussu, Francie
Monika Tugendliebová, Janáčkova konzervatoř Ostrava
Helena Weiser, JAMU Brno

PATRONKA SOUTĚŽE PJN 2014

Vlastimila Pospíšilová

PODMÍNKY SOUTĚŽE

Soutěž je jednokolová a rozdělená do pěti věkových kategorií:

  • Kategorie nejmladších – narozeni v roce 2006 a mladší
  • I. kategorie – narozeni v roce 2005, 2004
  • II. kategorie – narozeni v roce 2003, 2002
  • III. kategorie – narozeni v roce 2001, 2000
  • IV. kategorie – narozeni v roce 1999

Časové limity soutěžních výkonů:

  • Kategorie nejmladších – 3-6 min.
  • I. kategorie – 5-8 min.
  • II. kategorie – 7-11 min.
  • III. kategorie – 10-13 min.
  • IV. kategorie – 12-15 min.

SOUTĚŽ PRAGUE JUNIOR NOTE 2014

se koná ve dnech 13.-15. června 2014 v Sále Martinů, HAMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské náměstí 13, Praha 1.
Předběžný harmonogram soutěže:

  • dne 13. června 2014 od 9.15 hod. – Kat. nejmladších a I. kategorie
  • dne 14. června 2014 od 9.00 hod. – II. kategorie a IV.kategorie
  • dne 15. června 2014 od 9.00 hod. – III. kategorie

Rozlosování a přesný časový harmonogram budou zveřejněny nejpozději 6. června 2014.

ZAHÁJENÍ SOUTĚŽE

se uskuteční dne 13. června 2014 v 9.00 hod. v Galerii HAMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské náměstí 13, Praha 1.

KONCERT VÍTĚZŮ

se koná v neděli, dne 15. června 2014 v 18.00 hod., v Sále Martinů, HAMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské náměstí 13, Praha 1.

PŘIHLÁŠKY DO SOUTĚŽE

Přihlášky budou přijímány od 1. února do 25. května 2014.

CENY SOUTĚŽE

  • Cena prof. Viktorie Švihlíkové za nejlepší provedení skladby J. S. Bacha
  • Cena Nadace Bohuslava Martinů za nejlepší provedení skladby B. Martinů

Další ceny budou oznámeny.
Všichni soutěžící obdrží diplom a dary za účast v soutěži.
Porota má právo některé z cen neudělit, případně ceny sloučit či rozdělit.

OSTATNÍ INFORMACE

Soutěžící jiné národnosti musí doložit doklad o pravidelné výuce v ČR.
Organizátor PJN 2014 nezajišťuje mimopražským účastníkům ubytování.
Změna v podmínkách a harmonogramu soutěže vyhrazena.

PROPOZICE SOUTĚŽE

Zápisné do soutěže PJN2014 činí 700,-Kč a je pro každého účastníka povinné.
Stanovený termín zaslání soutěžních přihlášek je do 25. května 2014. Přihlášení do soutěže je možné výhradně elektronickou cestou na webových stránkách soutěže: www.soutezpjn.cz.

Podmínky soutěže

  • Rozlosování všech kategorií se uskuteční nejméně 1 týden před zahájením soutěže a bude zveřejněno na webových stránkách soutěže. Důvodem této změny je, aby každý účastník znal předem přesný čas své akustické zkoušky i soutěžního vystoupení.
  • K registraci je soutěžící povinen dostavit se nejpozději jednu hodinu před svou akustickou zkouškou v Sále Martinů.
  • Při registraci prokáže kandidát svou totožnost a věk.
  • Soutěžící musí přednést všechny soutěžní skladby zpaměti.
  • Změny v soutěžním repertoáru musí nahlásit nejpozději do 25. května 2014.
  • V daném časovém limitu musí soutěžící obsáhnout skladby nejméně dvou hudebních stylů.
  • Soutěžící je povinen dodržet určitý časový limit svého soutěžního výstupu.
  • V případě jeho prodloužení má porota právo soutěžní výstup ukončit.
  • V případě výrazného nedodržení spodní hranice časového limitu může porota výkon vyřadit z bodového hodnocení.
  • Každý kandidát má možnost obdržet po ukončení soutěže své kategorie písemné hodnocení a doporučení od členů poroty.
  • Bodování členů poroty je zveřejněno po ukončení každé kategorie.
  • Boduje se v celých číslech od 1 (nejnižší) do 25 (nejvyšší).
  • Soutěže se mohou účastnit i zahraniční zájemci v případě, že studují v ČR.
  • Soutěže se mohou účastnit i soutěžící s českou státní příslušností v případě, že studují či dlouhodobě pobývají v zahraničí.

ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ

Účastníkům soutěže PJN2014 je tento statut k dispozici na webových stránkách soutěže.
Statut má platnost pro soutěž PJN2014 od 1. ledna 2014.

prof. Ivan Klánský
ředitel soutěže PJN