PJN 2015

Výsledky PJN 2015

V následujících tabulkách jsou jednotliví porotci označeni těmito zkratkami: IKL – Ivan Klánský, MFA – Marcela Faflak, FMA – František Malý, ZMA – Zbyněk Maruška, MPM – Marina Primachenko-Moussu, MTU – Monika Tugendliebová, HWE – Helena Weiser. Celkový součet a průměr jsou počítány po vyškrtnutí nejvyššího a nejnižšího bodového ohodnocení daného soutěžícího.

Kompletní výsledky PJN 2015 si též můžete stáhnout ve formátu PDF: PJN 2015 konecne vysledky.

Kategorie nejmladších

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA FMA ZMA MPM MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 1 Gibišová Klára 24 24 24 25 24 24 24 120 24,000
I. cena 5 Kuželka Vladimír 24 23 23 25 24 24 24 119 23,800
II. cena 6 Kuželková Anna 22 21 23 25 24 22 22 113 22,600
II. cena 8 Melicharová Anna 23 19 22 23 23 23 21 112 22,400
II. cena 7 Lubbadová Nora 22 22 22 20 21 22 23 109 21,800
II. cena 9 Pádivá Alžběta 22 21 22 24 23 21 21 109 21,800
III. cena 10 Papp Matyáš 20 21 20 22 22 21 22 106 21,200
III. cena 2 Hrdá Anna 22 19 21 20 22 22 20 105 21,000
Čestné uznání 3 Klofáčová Kristýna 21 20 20 23 21 21 21 104 20,800
Čestné uznání 4 Kozánková Viktorie 20 19 21 22 22 20 21 104 20,800
Čestné uznání 12 Shejbalová Natali 20 21 22 21 20 20 21 103 20,600
Čestné uznání 11 Pompová Magdalena 20 19 19 20 20 20 20 99 19,800

I. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA FMA ZMA MPM MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 10 Latýnová Lucie 24 24 23 25 25 24 24 121 24,200
I. cena 13 Petrů Valérie 23 24 22 24 24 23 24 118 23,600
II. cena 19 Yakimov Semen 23 22 22 23 22 22 23 112 22,400
III. cena 9 Kramlová Berenika 21 22 21 22 22 22 21 108 21,600
III. cena 4 Kampfová Vanesa 21 23 22 20 19 21 23 107 21,400
III. cena 14 Pišlová Darina 22 21 21 20 21 22 22 107 21,400
Čestné uznání 2 Debnárová Kristýna 20 19 21 21 21 20 21 103 20,600
Čestné uznání 6 Klofáč Jakub 19 19 22 23 22 20 20 103 20,600
Čestné uznání 8 Kovářová Lucie 21 20 20 21 21 21 20 103 20,600
Čestné uznání 1 Berná Leona 20 20 21 18 20 21 20 101 20,200
Čestné uznání 3 Duníková Barbora 21 19 21 20 20 19 20 100 20,000
11 Onderková Karolína 19 19 20 17 20 20 20 98 19,600
16 Svatošová Julie 21 21 20 18 18 18 21 98 19,600
7 Kondziolka Patrycja 19 19 20 20 20 19 19 97 19,400
18 Urbanová Klára 19 20 20 19 19 19 20 97 19,400
5 Kašparová Emilie 19 20 21 19 17 17 20 95 19,000
15 Prachařová Markéta 17 18 19 19 20 18 18 92 18,400
12 Pánek Filip 17 18 19 17 17 17 19 88 17,600
17 Šindelářová Marie 0 0,000

II. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA FMA ZMA MPM MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 13 Hoang Yen My 25 25 24 25 24 25 24 123 24,600
I. cena 15 Horáková Tereza 24 25 23 24 23 23 25 119 23,800
I. cena 22 Nowak David 24 24 23 23 23 24 24 118 23,600
I. cena 20 Matějíček Kryštof 24 23 23 23 23 24 24 117 23,400
I. cena 21 Mikešová Eliška 24 23 22 24 22 24 24 117 23,400
II. cena 3 Bagar Radek 23 24 22 23 22 22 23 113 22,600
II. cena 23 Pham Thuy Quynh Anh 22 22 23 23 23 23 22 113 22,600
II. cena 14 Horáková Eliška 23 23 22 21 21 22 23 111 22,200
II. cena 1 Adámková Ema 22 22 21 22 22 22 22 110 22,000
III. cena 12 Halíková Veronika 23 21 22 21 21 22 22 108 21,600
III. cena 8 Číhalová Rozálie 21 20 20 22 22 21 21 105 21,000
Čestné uznání I. 2 Ashumova Ayan 20 22 19 20 20 20 22 102 20,400
Čestné uznání I. 16 Kolářová Kamila 20 20 22 21 20 20 21 102 20,400
Čestné uznání II. 28 Smekal Jakub 20 20 18 20 19 20 19 98 19,600
Čestné uznání II. 18 Lojdová Klára 20 21 19 18 18 19 20 96 19,200
Čestné uznání II. 17 Kristýnek Artur 19 20 19 18 18 19 20 95 19,000
Čestné uznání II. 24 Pilařová Adéla 19 20 17 19 18 19 20 95 19,000
Čestné uznání II. 26 Průšová Elena 19 20 19 17 18 19 20 95 19,000
19 Lukšík Teodor 19 21 19 17 17 19 19 93 18,600
5 Bok Mikuláš 18 19 17 19 18 19 18 92 18,400
25 Pokorná Alexandra 18 19 20 16 17 18 19 91 18,200
27 Skalková Klára 19 19 17 18 18 17 19 91 18,200
10 Frantová Zuzana 17 18 18 19 18 18 18 90 18,000
29 Xu Xinjie 17 20 17 17 17 18 20 89 17,800
4 Berná Zuzana 17 19 17 17 17 18 19 88 17,600
9 Fialková Marie 17 18 20 18 17 17 18 88 17,600
7 Cidlinská Kamila 18 18 17 17 18 17 17 87 17,400
11 Gottvaldová Drahuše 17 18 18 18 17 17 17 87 17,400
6 Cejpová Emma 0 0,000

III. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA FMA ZMA MPM MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 26 Tuček Ondřej 24 25 24 24 24 24 24 120 24,000
I. cena 27 Vaculová Táňa 24 24 23 23 24 24 25 119 23,800
I. cena 16 Popova Sofie 23 23 21 24 24 24 23 117 23,400
I. cena 23 Špaček Jakub 23 24 23 24 22 23 24 117 23,400
I. cena 25 Tkadlčíková Eliška 23 23 21 24 23 24 24 117 23,400
II. cena 12 Latýn Robert 24 23 20 23 23 23 23 115 23,000
II. cena 4 Boura Daniel 22 23 22 23 23 23 23 114 22,800
II. cena 9 Jaklová Veronika 23 24 20 22 22 23 24 114 22,800
II. cena 14 Meinczinger Matyáš 24 23 24 21 21 23 23 114 22,800
III. cena 7 Durčák Jakub 22 22 20 20 22 22 22 108 21,600
III. cena 11 Krotká Leticie 22 23 22 21 20 20 23 108 21,600
III. cena 28 Vlčková Eliška 22 22 24 21 21 21 21 107 21,400
Čestné uznání I. 22 Škarbanová Jana 21 19 18 22 21 22 21 104 20,800
Čestné uznání I. 21 Strumpf Jan Edward 19 22 21 21 20 20 21 103 20,600
Čestné uznání I. 10 Kazdová Veronika 23 20 19 20 20 20 22 102 20,400
Čestné uznání II. 13 Marková Alžběta 22 21 19 19 19 20 21 100 20,000
Čestné uznání II. 18 Semerádová Tereza 19 20 22 19 20 19 21 99 19,800
Čestné uznání II. 29 Ziklová Natálie 21 19 23 19 19 20 20 99 19,800
Čestné uznání II. 6 Červená Karolína 20 18 18 20 20 20 20 98 19,600
Čestné uznání II. 17 Sehnal Jan 21 19 20 19 19 20 20 98 19,600
20 Staša Antonín 18 19 17 19 19 19 19 94 18,800
19 Schindler Martin 18 20 18 18 18 19 20 93 18,600
1 Batíková Karla 19 19 19 17 17 18 20 92 18,400
15 Moravetz Matyáš 19 18 17 18 18 19 19 92 18,400
5 Cebová Magdalena 18 18 18 18 18 18 19 90 18,000
8 Havlíková Karolína 17 18 17 17 18 17 18 87 17,400
30 Žeravíková Marie 17 18 16 16 18 18 19 87 17,400
3 Běčáková Terezie Dominika 19 18 17 15 15 17 19 86 17,200
24 Štec Enriko 18 18 16 16 17 17 19 86 17,200
2 Bauerová Pavlína 17 17 16 16 16 16 17 82 16,400

IV. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA FMA ZMA MPM MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 18 Praženica Pavol 25 25 25 25 25 25 24 125 25,000
I. cena 5 Frič Roman 25 24 24 25 25 25 24 123 24,600
II. cena 1 Ayvazyan Kristine 23 24 25 24 23 23 23 117 23,400
II. cena 3 Fišerová Daniela 24 23 24 23 23 23 23 116 23,200
II. cena 19 Krasniqi Rosenkrancová Donika 24 23 22 24 24 23 22 116 23,200
II. cena 14 Martinka Filip 23 25 24 23 23 23 23 116 23,200
III. cena 12 Kružík Vojtěch 22 22 23 23 23 21 22 112 22,400
III. cena 11 Knoulichová Anna 23 20 22 22 22 23 21 110 22,000
III. cena 15 Nikolić Marek 21 24 24 21 21 20 23 110 22,000
Čestné uznání 6 Horáková Aneta 23 20 21 20 19 22 22 105 21,000
Čestné uznání 7 Jeřábek František 22 21 22 19 19 21 22 105 21,000
Čestné uznání 16 Paukert Vojtěch 19 20 22 21 20 19 21 101 20,200
Čestné uznání 8 Kahudová Tereza 20 20 21 19 20 20 20 100 20,000
10 Kim Yejin 18 20 22 20 20 18 20 98 19,600
20 Špinka Milan 20 19 21 19 19 19 20 97 19,400
21 Vodrážková Markéta 19 19 19 19 18 19 19 95 19,000
17 Pham Thanh Van 18 19 20 19 19 18 19 94 18,800
9 Karnet Nicolas 19 19 20 18 18 19 18 93 18,600
2 Divišová Markéta 19 18 20 18 18 18 19 92 18,400
4 Fribertová Linda 17 17 17 16 17 17 18 85 17,000
13 Marková Anežka 0 0,000

Zvláštní ceny

Cena pro absolutního vítěze PJN 2015

Pavol Praženica (IV. kategorie)

 Cena pro nejúspěšnějšího pedagoga

Taťána Vejvodová (ZUŠ Ilji Hurníka, Praha 2)
Renata Fričová (ZUŠ Neštěmice – Ústí nad Labem)
Jana Šumníková (ZUŠ Žerotín, Olomouc)

Harmonogram soutěže PJN 2015

Konečný časový plán soutěže PJN 2015 je následující:

  • 12. června 2015 od 9.30 hod. (akustické zkoušky od 8.30) – Kat. nejmladších
  • 12. června 2015 od 11.35 hod.  (akustické zkoušky od 10.40) – III. kategorie
  • 13. června 2015 od 9.00 hod.  (akustické zkoušky od 8.15) – I. kategorie
  • 13. června 2015 od 13.30 hod.  (akustické zkoušky od 12.25) – II. kategorie
  • 14. června 2015 od 9.00 hod.  (akustické zkoušky od 8.15) – IV. kategorie

Při rozlosování bylo vylosováno písmeno „S“. V následujícím přehledu najdete kompletní rozpis včetně soutěžních časů jednotlivých soutěžících.

Prosíme soutěžící, aby se na místo konání soutěže dostavili v dostatečném předstihu před časem své akustické zkoušky.

Kategorie nejmladších – pátek 12. 6.

akustická zkouška: 4 min.
vystoupení: 3–6 min.

Pořadí Číslo Jméno Ak. zkouška Vystoupení
1 12 Shejbalová Natali 08.30 09.30
2 1 Gibišová Klára 08.34 09.35
3 2 Hrdá Anna 08.38 09.40
4 3 Klofáčová Kristýna 08.42 09.45
5 4 Kozánková Viktorie 08.46 09.50
6 5 Kuželka Vladimír 08.50 09.55
7 6 Kuželková Anna 08.54 10.00
8 7 Lubbadová Nora 08.58 10.05
9 8 Melicharová Anna 09.02 10.10
10 9 Pádivá Alžběta 09.06 10.15
11 10 Papp Matyáš 09.10 10.20
12 11 Pompová Magdalena 09.14 10.25

Vyhlášení výsledků Kategorie nejmladších: cca 11.00

I. kategorie – sobota 13. 6.

akustická zkouška: 4 min.
vystoupení: 5–8 min.

Pořadí Číslo Jméno Ak. zkouška Vystoupení
1 16 Svatošová Julie 08.15 09.00
2 17 Šindelářová Marie 08.19 09.08
3 18 Urbanová Klára 08.23 09.16
4 19 Yakimov Semen 08.27 09.34
5 1 Berná Leona 08.31 09.42
6 2 Debnárová Kristýna 08.35 09.50
7 3 Duníková Barbora 08.39 09.58
8 4 Kampfová Vanesa 08.43 10.06
9 5 Kašparová Emilie 08.47 10.14
10 6 Klofáč Jakub 08.51 10.22
11 7 Kondziolka Patrycja 10.30 11.10
12 8 Kovářová Lucie 10.34 11.18
13 9 Kramlová Berenika 10.38 11.26
14 10 Latýnová Lucie 10.42 11.34
15 11 Onderková Karolína 10.46 11.42
16 12 Pánek Filip 10.50 11.50
17 13 Petrů Valérie 10.54 11.58
18 14 Pišlová Darina 10.58 12.06
19 15 Prachařová Markéta 11.02 12.14

Vyhlášení výsledků I. kategorie: cca 13. 00
Ladič: 13.05 – 13.25

II. kategorie – sobota 13. 6.

akustická zkouška: 5 min.
vystoupení: 7–11 min.

Pořadí Číslo Jméno Ak. zkouška Vystoupení
1 27 Skalková Klára 12.25 13.30
2 28 Smekal Jakub 12.30 13.40
3 29 Xu Xinjie 12.35 13.50
4 1 Adámková Ema 12.40 14.00
5 2 Ashumova Ayan 12.45 14.10
6 3 Bagar Radek 12.50 14.20
7 4 Berná Zuzana 12.55 14.30
8 5 Bok Mikuláš 13.00 14.40
9 6 Cejpová Emma 14.55 15.50
10 7 Cidlinská Kamila 15.00 16.00
11 8 Číhalová Rozálie 15.05 16.10
12 9 Fialková Marie 15.10 16.20
13 10 Frantová Zuzana 15.15 16.30
14 11 Gottvaldová Drahuše 15.20 16.40
15 12 Halíková Veronika 15.25 16.50
16 13 Hoang Yen My 15.30 17.00
17 14 Horáková Eliška 15.35 17.10
18 15 Horáková Tereza 15.40 17.20
19 16 Kolářová Kamila 15.45 17.30
20 17 Kristýnek Artur 17.45 18.40
21 18 Lojdová Klára 17.50 18.50
22 19 Lukšík Teodor 17.55 19.00
23 20 Matějíček Kryštof 18.00 19.10
24 21 Mikešová Eliška 18.05 19.20
25 22 Nowak David 18.10 19.30
26 23 Pham Thuy Quynh Anh 18.15 19.40
27 24 Pilařová Adéla 18.20 19.50
28 25 Pokorná Alexandra 18.25 20.00
29 26 Průšová Elena 18.30 20.10

Vyhlášení výsledků II. kategorie: 21.00
Ladič: 13.05 – 13.30

III. kategorie – pátek 12. 6.

akustická zkouška: 5 min.
vystoupení: 10–13 min.

Pořadí Číslo Jméno Ak. zkouška Vystoupení
1 17 Sehnal Jan 10.40 11.35
2 18 Semerádová Tereza 10.45 11.48
3 19 Schindler Martin 10.50 12.01
4 20 Staša Antonín 10.55 12.14
5 21 Strumpf Jan Edward 11.00 12.27
6 22 Škarbanová Jana 11.05 12.40
7 23 Špaček Jakub 11.10 12.53
8 24 Štec Enriko 11.15 13.06
9 25 Tkadlčíková Eliška 11.20 13.19
10 26 Tuček Ondřej 11.25 13.32
11 27 Vaculová Táňa 13.50 15.00
12 28 Vlčková Eliška 13.55 15.13
13 29 Ziklová Natálie 14.00 15.26
14 30 Žeravíková Marie 14.05 15.39
15 1 Batíková Karla 14.10 15.52
16 2 Bauerová Pavlína 14.15 16.05
17 3 Běčáková Terezie Dominika 14.20 16.18
18 4 Boura Daniel 14.25 16.31
19 5 Cebová Magdalena 14.30 16.44
20 6 Červená Karolína 14.35 16.57
21 7 Durčák Jakub 17.10 18.00
22 8 Havlíková Karolína 17.15 18.13
23 9 Jaklová Veronika 17.20 18.26
24 10 Kazdová Veronika 17.25 18.39
25 11 Krotká Leticie 17.30 18.52
26 12 Latýn Robert 17.35 19.05
27 13 Marková Alžběta 17.40 19.18
28 14 Meinczinger Matyáš 17.45 19.31
29 15 Moravetz Matyáš 17.50 19.44
30 16 Popova Sofie 17.55 19.57

Vyhlášení výsledků III. kategorie: cca 20.45
Ladič: 14.40 – 15.00

IV. kategorie – neděle 14. 6.

akustická zkouška: 5 min.
vystoupení: 12–15 min.

Pořadí Číslo Jméno Ak. zkouška Vystoupení
1 20 Špinka Milan 08.15 09.00
2 21 Vodrážková Markéta 08.20 09.14
3 1 Ayvazyan Kristine 08.25 09.28
4 2 Divišová Markéta 08.30 09.42
5 3 Fišerová Daniela 08.35 09.56
6 4 Fribertová Linda 08.40 10.10
7 5 Frič Roman 08.45 10.24
8 6 Horáková Aneta 08.50 10.38
9 7 Jeřábek František 10.55 11.40
10 8 Kahudová Tereza 11.00 11.54
11 9 Karnet Nicolas 11.05 12.08
12 10 Kim Yejin 11.10 12.22
13 11 Knoulichová Anna 12.40 13.30
14 12 Kružík Vojtěch 12.45 13.44
15 13 Marková Anežka 12.50 13.58
16 14 Martinka Filip 12.55 14.12
17 15 Nikolić Marek 13.00 14.26
18 16 Paukert Vojtěch 13.05 14.40
19 17 Pham Thanh Van 13.10 14.54
20 18 Praženica Pavol 13.15 15.08
21 19 Rosenkrancová Donika 13.20 15.22

Vyhlášení výsledků IV. kategorie: cca 16.15
Ladič: 11.15 – 11.35

Statut Prague Junior Note 2015

Celostátní hudební soutěž mladých interpretů

XXIV. ročník, 12.–14. června 2015

Soutěž je vyhlášena pro mladé sólisty do 15 let v oboru hra na klavír.

 

POŘADATEL A ORGANIZÁTOR SOUTĚŽE

Umělecká agentura IKLA agency s.r.o.

ŘEDITEL SOUTĚŽE A PŘEDSEDA POROTY SOUTĚŽE PJN 2015

Prof. Ivan Klánský

ČLENOVÉ POROTY SOUTĚŽE PJN 2015

Marcela Faflak, USA
František Malý, HAMU Praha
Zbyněk Maruška, Kypr
Marina Primachenko-Moussu, Francie
Monika Tugendliebová, Janáčkova konzervatoř Ostrava
Helena Weiser, JAMU Brno

PODMÍNKY SOUTĚŽE

Soutěž je jednokolová a rozdělená do pěti věkových kategorií:

  • Kategorie nejmladších – narozeni v roce 2008 a mladší
  • I. kategorie – narozeni v roce 2007, 2006
  • II. kategorie – narozeni v roce 2005, 2004
  • III. kategorie – narozeni v roce 2003, 2002
  • IV. kategorie – narozeni v roce 2001, 2000

Upozornění: v dělení do kategorií došlo od loňského ročníku ke změně.

Časové limity soutěžních výkonů:

  • Kategorie nejmladších – 3-6 min.
  • I. kategorie – 5-8 min.
  • II. kategorie – 7-11 min.
  • III. kategorie – 10-13 min.
  • IV. kategorie – 12-15 min.

SOUTĚŽ PRAGUE JUNIOR NOTE 2015

se koná ve dnech 12.-14. června 2015 v Sále Martinů, HAMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské náměstí 13, Praha 1.
Konečný harmonogram soutěže:

  • 12. června 2015 od 9.30 hod. (akustické zkoušky od 8.30) – Kat. nejmladších
  • 12. června 2015 od 11.35 hod.  (akustické zkoušky od 10.40) – III. kategorie
  • 13. června 2015 od 9.00 hod.  (akustické zkoušky od 8.15) – I. kategorie
  • 13. června 2015 od 13.30 hod.  (akustické zkoušky od 12.25) – II. kategorie
  • 14. června 2015 od 9.00 hod.  (akustické zkoušky od 8.15) – IV. kategorie

Rozlosování a přesný časový harmonogram budou zveřejněny nejpozději 5. června 2015.

ZAHÁJENÍ SOUTĚŽE

se uskuteční dne 12. června 2015 v 9.00 hod. v Galerii HAMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské náměstí 13, Praha 1.

KONCERT VÍTĚZŮ

se koná v neděli, dne 14. června 2015 v 18.00 hod., v Sále Martinů, HAMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské náměstí 13, Praha 1.

PŘIHLÁŠKY DO SOUTĚŽE

Přihlášky byly přijímány od 1. března do 24. května 2015. V tuto chvíli je příjem přihlášek ukončen.

CENY SOUTĚŽE

  • Ceny budou oznámeny při zahájení soutěže.
  • Všichni soutěžící obdrží diplom a dary za účast v soutěži.
  • Porota má právo některé z cen neudělit, případně ceny sloučit či rozdělit.

OSTATNÍ INFORMACE

Soutěžící jiné národnosti musí doložit doklad o pravidelné výuce v ČR.
Organizátor PJN 2015 nezajišťuje mimopražským účastníkům ubytování.
Změna v podmínkách a harmonogramu soutěže vyhrazena.

PROPOZICE SOUTĚŽE

Zápisné do soutěže PJN 2015 činí 700,-Kč a je pro každého účastníka povinné.
Stanovený termín zaslání soutěžních přihlášek je do 24. května 2015. Přihlášení do soutěže je možné výhradně elektronickou cestou na webových stránkách soutěže: www.soutezpjn.cz.

Podmínky soutěže

  • Rozlosování všech kategorií se uskuteční nejméně 1 týden před zahájením soutěže a bude zveřejněno na webových stránkách soutěže. Důvodem této změny je, aby každý účastník znal předem přesný čas své akustické zkoušky i soutěžního vystoupení.
  • K registraci je soutěžící povinen dostavit se nejpozději jednu hodinu před svou akustickou zkouškou v Sále Martinů.
  • Při registraci prokáže kandidát svou totožnost a věk.
  • Soutěžící musí přednést všechny soutěžní skladby zpaměti.
  • Změny v soutěžním repertoáru musí nahlásit nejpozději do 24. května 2015.
  • V daném časovém limitu musí soutěžící obsáhnout skladby nejméně dvou hudebních stylů.
  • Soutěžící je povinen dodržet určitý časový limit svého soutěžního výstupu.
  • V případě jeho prodloužení má porota právo soutěžní výstup ukončit.
  • V případě výrazného nedodržení spodní hranice časového limitu může porota výkon vyřadit z bodového hodnocení.
  • Každý kandidát má možnost obdržet po ukončení soutěže své kategorie písemné hodnocení a doporučení od členů poroty.
  • Bodování členů poroty je zveřejněno po ukončení každé kategorie.
  • Boduje se v celých číslech od 1 (nejnižší) do 25 (nejvyšší).
  • Soutěže se mohou účastnit i zahraniční zájemci v případě, že studují v ČR.
  • Soutěže se mohou účastnit i soutěžící s českou státní příslušností v případě, že studují či dlouhodobě pobývají v zahraničí.

ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ

Účastníkům soutěže PJN 2015 je tento statut k dispozici na webových stránkách soutěže.
Statut má platnost pro soutěž PJN 2015 od 1. ledna 2015.

prof. Ivan Klánský
ředitel soutěže PJN

Porota soutěže PJN 2015

Předseda poroty

Prof. Ivan Klánský (ČR)

klanskyIvan Klánský vystudoval hru na klavír na Pražské konzervatoři u Valentiny Kameníkové a na AMU v Praze u Františka Raucha. Je laureátem řady zahraničních soutěží: Bolzano (1967), Neapol (1968), Lipsko (1968), Barcelona (1970), Varšava (1970), Santander (1976). Jako sólista i komorní hráč vystoupil na více než 4500 koncertech v pěti světadílech. V letech 1980–90 byl sólistou České filharmonie. U dánské firmy Kontrapunkt nahrál kromě jiného kompletní klavírní dílo Bedřicha Smetany. Od roku 1986 vystupuje jako člen Guarneri Tria Prague, s nímž nahrál více než 30 CD. Významná je jeho činnost organizační, v letech 1995 – 2009 byl předsedou Chopinovy společnosti a prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních a od roku 1998 je předsedou Rady Kruhů přátel hudby při Nadaci Českého hudebního fondu. Pedagogickou činnost zahájil roku 1983 na pražské AMU, kde je v současné době profesorem a vedoucím katedry klávesových nástrojů. Od roku 1991 je též profesorem Vysoké hudební školy v Luzernu. Vedle toho vedl mistrovské kurzy v Dublinu, Schaffhausenu, Londýně, Bad Saulgau a v dalších evropských městech. K jeho nejúspěšnějším absolventům patří např. Helena Suchárová-Weiser, Eliška Gazdová-Novotná, Martin Kasík, Štěpán Kos, Ivo Kahánek a mnoho dalších předních českých pianistů. Mladé klavíristy podporuje od jejich nejútlejšího věku, právě pro ně mimo jiné natočil CD s kompletem klavírních instruktivních skladeb Luboše Sluky.

Členové poroty

Marcela Faflak, USA
František Malý, HAMU Praha
Zbyněk Maruška, Kypr
Marina Primachenko-Moussu, Francie
Monika Tugendliebová, Janáčkova konzervatoř Ostrava
Helena Weiser, JAMU Brno