PJN 2018

Výsledky PJN 2018

V následujících tabulkách jsou jednotliví porotci označeni těmito zkratkami: IKL – Ivan Klánský, MFA – Marcela Faflak, FMA – František Malý, ZMA – Zbyněk Maruška, MSA – Marina Samson, MTU – Monika Tugendliebová, HWE – Helena Suchárová Weiser. Celkový součet a průměr jsou počítány po vyškrtnutí nejvyššího a nejnižšího bodového ohodnocení daného soutěžícího.

Kompletní výsledky PJN 2018 si též můžete stáhnout ve formátu PDF: PJN_2018_konecne_vysledky

Kategorie nejmladších

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA FMA ZMA MSA MTU HWE Celkem
(po odečtení minima a maxima)
Průměr
(po odečtení minima a maxima)
I. cena 4 Kasíková Mariana 25 24 23 24 25 25 24 122 24,400
I. cena 5 Kaucká Sofie 24 25 24 23 23 24 24 119 23,800
I. cena 2 Gabrielová Eliška 24 23 22 24 24 24 23 118 23,600
II. cena 10 Vlčková Amálie 23 23 22 23 23 23 23 115 23,000
II. cena 1 Frinta Ondřej 22 23 22 23 24 23 23 114 22,800
III. cena 6 Kozánková Sofie 22 22 22 23 23 22 22 111 22,200
III. cena 9 Shejbal Samuel 23 21 22 22 22 24 22 111 22,200
Čestné uznání 3 Gajdoš Lukáš 21 20 20 22 23 22 21 106 21,200
Čestné uznání 8 Průšová Adéla 21 20 20 19 22 21 21 103 20,600
Čestné uznání 7 Peroutová Amálie 21 19 18 20 22 22 20 102 20,400

I. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA FMA ZMA MSA MTU HWE Celkem
(po odečtení minima a maxima)
Průměr
(po odečtení minima a maxima)
I. cena 9 Gibišová Klára 25 25 25 25 25 25 25 125 25,000
I. cena 21 Lubbadová Nora 25 25 25 25 25 25 25 125 25,000
II. cena 22 Mlejnková Klára 24 24 23 24 23 24 24 119 23,800
II. cena 18 Kozánková Viktorie 24 23 23 24 24 24 23 118 23,600
II. cena 15 Kolaříková Sára 24 23 22 23 23 23 23 115 23,000
II. cena 32 Znamirovský Adam 23 23 22 22 20 23 24 113 22,600
III. cena 10 Horčicová Sofia 22 22 22 22 23 22 22 110 22,000
III. cena 14 Klanicová Jana 24 21 20 21 22 23 22 109 21,800
III. cena 16 Komendant Solomiya Erin 22 21 22 22 22 22 21 109 21,800
III. cena 25 Shejbalová Natali 21 21 18 22 23 22 22 108 21,600
Čestné uznání 8 Gajdošová Zuzana 23 20 18 21 21 21 21 104 20,800
Čestné uznání 19 Kučerová Kateřina 21 19 21 20 21 21 21 104 20,800
Čestné uznání 2 Bojarová Zuzana 21 19 18 21 20 21 21 102 20,400
Čestné uznání 5 Devarajan Elizabeth 21 20 18 20 20 21 21 102 20,400
Čestné uznání 20 Kuhnová Amélie 20 20 20 21 21 21 20 102 20,400
Čestné uznání 1 Bočková Magda 21 20 20 20 20 21 20 101 20,200
Čestné uznání 3 Boudová Elen 20 19 18 21 21 21 20 101 20,200
Čestné uznání 27 Starczewská Johanka 23 20 21 19 19 19 22 101 20,200
Čestné uznání 13 Kachura Yehor 19 21 19 20 20 20 21 100 20,000
Čestné uznání 17 Košmiderová Sára 21 20 19 20 20 20 20 100 20,000
Čestné uznání 23 Pěchulová Adina 21 22 19 19 19 21 20 100 20,000
- 12 Jurásek David 18 19 21 21 20 19 20 99 19,800
- 7 Elavsky Eleni 19 19 18 19 20 19 20 96 19,200
- 11 Hykš Ondřej 18 19 22 20 21 18 18 96 19,200
- 31 Zikmundová Ema 20 19 18 19 19 19 19 95 19,000
- 6 Droppa Martin 18 18 18 18 18 18 19 90 18,000
- 4 Dang Hoang Yen 17 16 18 20 20 17 16 88 17,600
- 29 Tlačilová Valentýna 17 18 16 18 18 17 18 88 17,600
- 26 Skýbová Juliana 18 17 16 17 17 16 18 85 17,000
- 28 Šnýdr Alexandr Marian 17 17 16 17 17 17 17 85 17,000
- 24 Petráš Timoteo 17 17 16 16 17 17 17 84 16,800
- 30 Velešovská Emílie 17 16 16 17 17 16 16 82 16,400

II. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA FMA ZMA MSA MTU HWE Celkem
(po odečtení minima a maxima)
Průměr
(po odečtení minima a maxima)
I. cena 16 Stefanov Denis 25 25 25 25 25 25 25 125 25,000
II. cena 11 Pádivá Alžběta 24 24 24 24 24 23 24 120 24,000
III. cena 4 Gurariy Alexandera 22 24 24 23 23 22 23 115 23,000
III. cena 10 Mužíková Adéla 23 23 23 22 23 23 22 114 22,800
III. cena 3 Grepl Rudolf 21 23 23 23 23 22 22 113 22,600
III. cena 9 Mládková Regína 23 21 21 21 23 23 23 111 22,200
III. cena 12 Papp Matyáš 23 21 22 23 22 22 22 111 22,200
Čestné uznání 1 Bárta Pavel 20 24 23 22 21 20 23 109 21,800
Čestné uznání 8 Mareš Jan 23 20 20 23 23 23 20 109 21,800
Čestné uznání 17 Šlechtová Emma 21 22 24 19 20 21 22 106 21,200
Čestné uznání 18 Vymazal Martin 21 22 22 20 20 21 21 105 21,000
Čestné uznání 15 Starczewski Matouš 21 19 21 22 21 20 21 104 20,800
Čestné uznání 2 Duníková Barbora 21 22 22 19 19 19 22 103 20,600
- 5 Hůlová Ester 19 20 21 18 19 19 20 97 19,400
- 6 Kašparová Emilie 19 21 22 19 19 19 19 97 19,400
- 13 Pejchal Pavel 20 19 18 19 20 20 19 97 19,400
- 7 Kvapilová Tereza 19 20 20 18 18 19 20 96 19,200
- 14 Racek Jáchym 18 18 16 18 18 18 18 90 18,000

III. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA FMA ZMA MSA MTU HWE Celkem
(po odečtení minima a maxima)
Průměr
(po odečtení minima a maxima)
I. cena 8 Horáková Tereza 25 23 22 24 24 25 25 121 24,200
I. cena 1 Bártová Ayla 24 24 24 24 24 24 24 120 24,000
I. cena 13 Štrynclová Markéta 23 24 24 24 23 24 24 119 23,800
I. cena 7 Horáková Eliška 23 23 23 24 24 24 24 118 23,600
I. cena 15 Yakimov Semjen 24 24 24 23 23 24 23 118 23,600
II. cena 6 Hanzlová Emma 22 23 24 22 22 22 23 112 22,400
III. cena 4 Dolejš Jan 22 23 22 21 21 21 23 109 21,800
III. cena 9 Housková Eliška 21 22 20 22 22 21 22 108 21,600
Čestné uznání 2 Ciznerová Anna 21 21 21 19 19 21 21 103 20,600
Čestné uznání 5 Halíková Veronika 20 20 21 20 20 20 21 101 20,200
- 10 Mareš Ondřej 20 20 19 18 19 20 20 98 19,600
- 14 Valová Johana 21 19 21 17 17 21 20 98 19,600
- 3 Černý Jakub 20 18 15 19 18 19 19 93 18,600
- 16 Zapletalová Viktorie 18 19 19 18 18 19 20 93 18,600
- 11 Smekal Jakub 18 18 17 16 17 17 19 87 17,400
- 12 Spiříková Klára 16 17 15 15 16 16 17 80 16,000

IV. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA FMA ZMA MSA MTU HWE Celkem
(po odečtení minima a maxima)
Průměr
(po odečtení minima a maxima)
I. cena 2 Čmejla Jan 24 24 24 25 24 25 24 121 24,200
II. cena 8 Koudelková Magdalena 23 22 23 24 24 25 24 118 23,600
II. cena 6 Jaklová Veronika 23 23 18 24 24 23 23 116 23,200
II. cena 9 Krotká Leticie 23 23 23 23 24 24 23 116 23,200
III. cena 15 Pham Thuy Quynh Anh 22 24 22 22 22 22 22 110 22,000
III. cena 1 Červená Karolína 22 21 21 19 22 22 22 108 21,600
III. cena 13 Müller Jan Filip 22 22 21 23 21 21 22 108 21,600
Čestné uznání 7 Jirošová Tereza 22 20 18 21 21 22 21 105 21,000
Čestné uznání 10 Kvášová Diana 20 20 20 19 21 20 21 101 20,200
Čestné uznání 12 Mikešová Eliška 20 20 20 20 21 20 21 101 20,200
Čestné uznání 11 Meinczinger Matyáš 20 20 23 20 20 20 20 100 20,000
- 14 Nowak David 19 19 18 21 20 20 20 98 19,600
- 17 Strumpf Jan Edward 18 18 18 22 22 20 18 96 19,200
- 16 Sehnal Jan 18 19 17 18 19 19 19 93 18,600
- 3 Gazdíková Tereza 17 18 19 19 19 18 17 91 18,200
- 4 Havlíková Karolína 17 18 18 17 17 17 18 87 17,400
- 5 Hodgkins Daniel 17 17 15 16 16 17 17 83 16,600

Harmonogram soutěže PJN 2018

Konečný časový plán soutěže PJN 2018 je následující:

  • pátek 15. 6. 2018 od 9:35 hod. (akustické zkoušky od 8:40) – Kat. nejmladších
  • pátek 15. 6. 2018 od 11:45 hod. (akustické zkoušky od 10:35) – I. kategorie
  • sobota 16. 6. 2018 od 09:00 hod. (akustické zkoušky od 08:15) – II. kategorie
  • sobota 16. 6. 2018 od 15:00 hod. (akustické zkoušky od 13:15) – III. kategorie
  • neděle 17. 6. 2018 od 09:15 hod. (akustické zkoušky od 08:25) – IV. kategorie

Při rozlosování bylo vylosováno písmeno „L“. V následujícím přehledu najdete kompletní rozpis včetně soutěžních časů jednotlivých soutěžících. Celý rozpis si též můžete stáhnout ve formátu PDF.

Prosíme soutěžící, aby se na místo konání soutěže dostavili v dostatečném předstihu před časem své akustické zkoušky.

 

Kategorie nejmladších – pátek 15. června 2018

akustická zkouška v sále: 6 min.
soutěžní vystoupení: 3–6 min.

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška Soutěžní vystoupení
1 7 Peroutová Amálie 08:40 09:35
2 8 Průšová Adéla 08:45 09:41
3 9 Shejbal Samuel 08:50 09:47
4 10 Vlčková Amálie 08:55 09:53
5 1 Frinta Ondřej 09:00 09:59
6 2 Gabrielová Eliška 09:05 10:05
7 3 Gajdoš Lukáš 09:10 10:11
8 4 Kasíková Mariana 09:15 10:17
9 5 Kaucká Sofie 09:20 10:23
10 6 Kozánková Sofie 09:25 10:29

Vyhlášení výsledků Kategorie nejmladších: cca 11:20

I. kategorie – pátek 15. června 2018

akustická zkouška v sále: 5 min.
soutěžní vystoupení: 5–8 min.

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška Soutěžní vystoupení
1 21 Lubbadová Nora 10:35 11:45
2 22 Mlejnková Klára 10:40 11:53
3 23 Pěchulová Adina 10:45 12:01
4 24 Petráš Timoteo 10:50 12:09
5 25 Shejbalová Natali 10:55 12:17
6 26 Skýbová Juliana 11:00 12:25
7 27 Starczewská Johanka 11:05 12:33
8 28 Šnýdr Alexandr Marian 11:10 12:41
9 29 Tlačilová Valentýna 11:15 12:49
10 30 Velešovská Emílie 11:20 12:57
11 31 Zikmundová Ema 11:25 13:05
12 32 Znamirovský Adam 11:30 13:13
13 1 Bočková Magda 11:35 13:21
14 2 Bojarová Zuzana 13:35 15:00
15 3 Boudová Elen 13:40 15:08
16 4 Dang Hoang Yen 13:45 15:16
17 5 Devarajan Elizabeth 13:50 15:24
18 6 Droppa Martin 13:55 15:32
19 7 Elavsky Eleni 14:00 15:40
20 8 Gajdošová Zuzana 14:05 15:48
21 9 Gibišová Klára 14:10 15:56
22 10 Horčicová Sofia 14:15 16:04
23 11 Hykš Ondřej 14:20 16:12
24 12 Jurásek David 14:25 16:20
25 13 Kachura Yehor 14:30 16:28
26 14 Klanicová Jana 16:40 17:20
27 15 Kolaříková Sára 16:45 17:28
28 16 Komendant Solomiya Erin 16:50 17:36
29 17 Košmiderová Sára 16:55 17:44
30 18 Kozánková Viktorie 17:00 17:52
31 19 Kučerová Kateřina 17:05 18:00
32 20 Kuhnová Amélie 17:10 18:08

Vyhlášení výsledků I. kategorie: cca 19:30

II. kategorie – sobota 16. června 2018

akustická zkouška v sále: 5 min.
soutěžní vystoupení: 7–11 min.

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška Soutěžní vystoupení
1 8 Mareš Jan 08:15 09:00
2 9 Mládková Regína 08:20 09:11
3 10 Mužíková Adéla 08:25 09:22
4 11 Pádivá Alžběta 08:30 09:33
5 12 Papp Matyáš 08:35 09:44
6 13 Pejchal Pavel 08:40 09:55
7 14 Racek Jáchym 08:45 10:06
8 15 Starczewski Matouš 08:50 10:17
9 16 Stefanov Denis 10:30 11:20
10 17 Šlechtová Emma 10:35 11:31
11 18 Vymazal Martin 10:40 11:42
12 1 Bárta Pavel 10:45 11:53
13 2 Duníková Barbora 10:50 12:04
14 3 Grepl Rudolf 10:55 12:15
15 4 Gurariy Alexandera 11:00 12:26
16 5 Hůlová Ester 11:05 12:37
17 6 Kašparová Emilie 11:10 12:48
18 7 Kvapilová Tereza 11:15 12:59

Vyhlášení výsledků II. kategorie: cca 14:15

III. kategorie – sobota 16. června 2018

akustická zkouška v sále: 5 min.
soutěžní vystoupení: 10–13 min.

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška Soutěžní vystoupení
1 10 Mareš Ondřej 13:15 15:00
2 11 Smekal Jakub 13:20 15:13
3 12 Spiříková Klára 13:25 15:26
4 13 Štrynclová Markéta 13:30 15:39
5 14 Valová Johana 13:35 15:52
6 15 Yakimov Semjen 13:40 16:05
7 16 Zapletalová Viktorie 13:45 16:18
8 1 Bártová Ayla 13:50 16:31
9 2 Ciznerová Anna 13:55 16:44
10 3 Černý Jakub 14:00 17:15
11 4 Dolejš Jan 14:05 17:28
12 5 Halíková Veronika 14:10 17:41
13 6 Hanzlová Emma 14:15 17:54
14 7 Horáková Eliška 14:20 18:07
15 8 Horáková Tereza 14:25 18:20
16 9 Housková Eliška 14:30 18:33

Vyhlášení výsledků III. kategorie: cca 19:30

IV. kategorie – neděle 17. června 2018

akustická zkouška v sále: 5 min.
soutěžní vystoupení: 12–15 min.

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška Soutěžní vystoupení
1 11 Meinczinger Matyáš 08:25 09:15
2 12 Mikešová Eliška 08:30 09:30
3 13 Müller Jan Filip 08:35 09:45
4 14 Nowak David 08:40 10:00
5 15 Pham Thuy Quynh Anh 08:45 10:15
6 16 Sehnal Jan 08:50 10:30
7 17 Strumpf Jan Edward 08:55 10:45
8 1 Červená Karolína 09:00 11:00
9 2 Čmejla Jan 09:05 11:15
10 3 Gazdíková Tereza 11:40 12:30
11 4 Havlíková Karolína 11:45 12:45
12 5 Hodgkins Daniel 11:50 13:00
13 6 Jaklová Veronika 12:00 13:15
14 7 Jirošová Tereza 12:05 13:30
15 8 Koudelková Magdalena 12:10 13:45
16 9 Krotká Leticie 12:15 14:00
17 10 Kvášová Diana 12:20 14:15

Vyhlášení výsledků IV. kategorie: cca 15:30

Statut Prague Junior Note 2018

Celostátní hudební soutěž mladých interpretů

XXVII. ročník, 15.–17. června 2018

Soutěž je vyhlášena pro mladé sólisty do 15 let v oboru hra na klavír.

 

POŘADATEL A ORGANIZÁTOR SOUTĚŽE

Umělecká agentura IKLA agency s.r.o.

ŘEDITEL SOUTĚŽE A PŘEDSEDA POROTY SOUTĚŽE PJN 2018

Prof. Ivan Klánský

ČLENOVÉ POROTY SOUTĚŽE PJN 2018

Marcela Faflak, USA
František Malý, HAMU Praha
Zbyněk Maruška, Kypr
Marina Samson, Francie
Monika Tugendliebová, Janáčkova konzervatoř Ostrava
Helena Weiser, JAMU Brno

PODMÍNKY SOUTĚŽE

Soutěž je jednokolová a rozdělená do pěti věkových kategorií:

  • Kategorie nejmladších – narozeni v roce 2011 a mladší
  • I. kategorie – narozeni v roce 2010, 2009
  • II. kategorie – narozeni v roce 2008, 2007
  • III. kategorie – narozeni v roce 2006, 2005
  • IV. kategorie – narozeni v roce 2004, 2003

Časové limity soutěžních výkonů:

  • Kategorie nejmladších – 3-6 min.
  • I. kategorie – 5-8 min.
  • II. kategorie – 7-11 min.
  • III. kategorie – 10-13 min.
  • IV. kategorie – 12-15 min.

SOUTĚŽ PRAGUE JUNIOR NOTE 2017

se koná ve dnech 15.-17. června 2018 v Sále Martinů Lichtenštejnského paláce (HAMU), Malostranské náměstí 13, Praha 1.

Předběžný harmonogram soutěže bude zveřejněn v průběhu února, přesný časový harmonogram včetně rozlosování pak po ukončení příjmu přihlášek, nejpozději 8. června 2018.

KONCERT VÍTĚZŮ

se koná v neděli, dne 25. června 2018 v 18.00 hod., v Sále Martinů, HAMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské náměstí 13, Praha 1.

PŘIHLÁŠKY DO SOUTĚŽE

Přihlášky budou přijímány do 25. května 2018 prostřednictvím formuláře na těchto stránkách. Pokud máte od minulých ročníků uloženu adresu přihlašovacího formuláře, nepoužívejte ji prosím, pro aktuální ročník bude v den zahájení příjmu přihlášek zveřejněn aktuální odkaz.

CENY SOUTĚŽE

  • Ceny budou oznámeny při zahájení soutěže.
  • Všichni soutěžící obdrží diplom a dary za účast v soutěži.
  • Porota má právo některé z cen neudělit, případně ceny sloučit či rozdělit.

OSTATNÍ INFORMACE

Soutěžící jiné národnosti musí doložit doklad o pravidelné výuce v ČR.
Organizátor PJN 2018 nezajišťuje mimopražským účastníkům ubytování.
Změna v podmínkách a harmonogramu soutěže vyhrazena.

PROPOZICE SOUTĚŽE

Zápisné do soutěže PJN 2018 činí 800,-Kč a je pro každého účastníka povinné.
Stanovený termín zaslání soutěžních přihlášek je do 25. května 2018. Přihlášení do soutěže je možné výhradně elektronickou cestou na webových stránkách soutěže: www.soutezpjn.cz.

Podmínky soutěže

  • Rozlosování všech kategorií se uskuteční nejméně 1 týden před zahájením soutěže a bude zveřejněno na webových stránkách soutěže. Důvodem tohoto opatření je, aby každý účastník znal předem přesný čas své akustické zkoušky i soutěžního vystoupení.
  • K registraci je soutěžící povinen dostavit se nejpozději jednu hodinu před svou akustickou zkouškou v Sále Martinů.
  • Při registraci prokáže kandidát svou totožnost a věk.
  • Soutěžící musí přednést všechny soutěžní skladby zpaměti.
  • Změny v soutěžním repertoáru musí nahlásit nejpozději do 25. května 2017.
  • V daném časovém limitu musí soutěžící obsáhnout skladby nejméně dvou hudebních stylů.
  • Soutěžící je povinen dodržet určitý časový limit svého soutěžního výstupu.
  • V případě jeho prodloužení má porota právo soutěžní výstup ukončit.
  • V případě výrazného nedodržení spodní hranice časového limitu může porota výkon vyřadit z bodového hodnocení.
  • Každý kandidát má možnost obdržet po ukončení soutěže své kategorie písemné hodnocení a doporučení od členů poroty.
  • Bodování členů poroty je zveřejněno po ukončení každé kategorie.
  • Boduje se v celých číslech od 1 (nejnižší) do 25 (nejvyšší).
  • Soutěže se mohou účastnit i zahraniční zájemci v případě, že studují v ČR.
  • Soutěže se mohou účastnit i soutěžící s českou státní příslušností v případě, že studují či dlouhodobě pobývají v zahraničí.

ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ

Účastníkům soutěže PJN 2018 je tento statut k dispozici na webových stránkách soutěže.
Statut má platnost pro soutěž PJN 2018 od 1. ledna 2018.

prof. Ivan Klánský
ředitel soutěže PJN

Porota soutěže PJN 2018

Předseda poroty

Prof. Ivan Klánský (ČR)

klanskyIvan Klánský vystudoval hru na klavír na Pražské konzervatoři u Valentiny Kameníkové a na AMU v Praze u Františka Raucha. Je laureátem řady zahraničních soutěží: Bolzano (1967), Neapol (1968), Lipsko (1968), Barcelona (1970), Varšava (1970), Santander (1976). Jako sólista i komorní hráč vystoupil na více než 4500 koncertech v pěti světadílech. V letech 1980–90 byl sólistou České filharmonie. U dánské firmy Kontrapunkt nahrál kromě jiného kompletní klavírní dílo Bedřicha Smetany. Od roku 1986 vystupuje jako člen Guarneri Tria Prague, s nímž nahrál více než 30 CD. Významná je jeho činnost organizační, v letech 1995 – 2009 byl předsedou Chopinovy společnosti a prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních a od roku 1998 je předsedou Rady Kruhů přátel hudby při Nadaci Českého hudebního fondu. Pedagogickou činnost zahájil roku 1983 na pražské AMU, kde je v současné době profesorem a vedoucím katedry klávesových nástrojů. Od roku 1991 je též profesorem Vysoké hudební školy v Luzernu. Vedle toho vedl mistrovské kurzy v Dublinu, Schaffhausenu, Londýně, Bad Saulgau a v dalších evropských městech. K jeho nejúspěšnějším absolventům patří např. Helena Suchárová-Weiser, Eliška Gazdová-Novotná, Martin Kasík, Štěpán Kos, Ivo Kahánek a mnoho dalších předních českých pianistů. Mladé klavíristy podporuje od jejich nejútlejšího věku, právě pro ně mimo jiné natočil CD s kompletem klavírních instruktivních skladeb Luboše Sluky.

Členové poroty

Marcela Faflak, USA
František Malý, HAMU Praha
Zbyněk Maruška, Kypr
Marina Samson, Francie
Monika Tugendliebová, Janáčkova konzervatoř Ostrava
Helena Weiser, JAMU Brno