Mimořádné ceny pro 30. ročník soutěže PJN

Milí hudební přátelé,

soutěž se nám rychle blíží a my s radostí sledujeme zlepšující se epidemickou situaci, která nám dává naději, že se budeme moci konat v téměř normálních podmínkách. Samozřejmě za dodržení veškerých nařízení MZČR (testy, respirátory, odstupy…).

Protože budeme mít 30. výročí soutěže, snažili jsme se navázat na tradici i přinést něco nového. Podařilo se nám domluvit vypsání a předání několika mimořádných cen:

  • Cenu zakladatelky soutěže Vlastimily Pospíšilové za nejlepší provedení české skladby
  • Cenu zakladatelky soutěže Viktorie Švihlíkové za nejlepší provedení skladby W. A. Mozarta
  • Cenu „Cataplasm 2021“ v podobě profesionálního audiovizuálního snímku v prostorách Pianosalonu Machart piana s. r. o
  • Cenu hudební mládeže Saské Ministryně pro Evropu „Jugendmusikpreis der Sächsischen Europaministerin“ pro 3 nejlepší kandidáty, které pak na podzim pozvou (i s doprovodem) do Saska a u příležitosti vyhlašování kulturního města Evropy jim umožní vystoupit na malém koncertě.

Kromě toho vás během soutěže čeká shlédnutí dokumentu, který se točil v loňském roce a který je základem pro časosběrný dokument následujících několika ročníků Prague Junior Note. Zároveň také promítneme Ceny „Cataplasm 2020“ pro kterou si vloni na koncertě vítězů filmový tým vybral Noru Lubbadovou a Adama Znamirovského.

Doufám, že jsme vás dostatečně nalákali a že se už začínáte pořádně těšit. Na podání přihlášek máte ještě týden, takže neváhejte, cvičte a pište.

Kdyby někdo chtěl podpořit soutěž i finančně, rozhodně ho neomítneme. Číslo konta je na stránkách v oddělení Kontaktů. Dárce rádi zveřejníme mezi sponzory v brožuře soutěže.

Přeji vám příjemnou přípravu a ještě příjemnější setkání na jubilejním 30. ročníku soutěže Prague Junior Note 2021.

Helena Weiser
Ředitelka soutěže PJN

Ivan Klánský
Předseda poroty soutěže PJN