Přihláška do letošního ročníku PJN spuštěna

Milí hudební přátelé,

konečně tu máme přihlášku na 29. ročník soutěže Prague Junior Note 2020. Pořád doufáme, že ji budeme moci uskutečnit v avizované době 12.–14. 6. 2020. Nevíme, jak se situace vyvine, proto chceme být připraveni i na ztížené podmínky omezeného počtu shromážděných lidí.

Abychom soutěž i v takovém případě mohli uskutečnit, chystáme možnou verzi, kdy by v sále byl jen povolený počet lidí (porota, soutěžící, snad rodiče nebo učitel a kameraman) a výkony našich malých i větších muzikantů by se natáčely kamerou v sále a streamovaly buď v prostoru AMU nebo na internetu na našich stránkách. Z tohoto důvodu potřebujeme dopředu potvrzení zákonných zástupců soutěžících, že s tím souhlasí. Tentokrát to bude podmínka účasti na soutěži, protože nebudeme schopni jednotlivě někoho natáčet a vysílat a někoho ne, zvláště když se jedná o minutové výkony, mezi kterými neděláme žádné velké pauzy. Pokud by situace byla normální, chtěli bychom stejně natáčet, ale možná víc v zákulisí a okolo, abychom připravili nějaký dokument pro nadcházející 30. ročník.

Přejeme vám všem úspěšné vyplnění tohoto prazvláštního mezičasu a (obohaceni novými zkušenostmi) brzké navrácení do běžného pracovního chodu.

Hlavně nám všichni zůstaňte zdraví.

Helena Suchárová Weiser
ředitelka soutěže Prague Junior Note

Ivan Klánský
předseda poroty soutěže Prague Junior Note