PJN 2013

Fotogalerie PJN 2013

V této galerii najdete výběr z fotografií z vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií a ze závěrečného ceremoniálu 22. ročníku soutěže Prague Junior Note.

Výsledky PJN 2013

V následujících tabulkách jsou jednotliví porotci označeni těmito zkratkami: IKL – Ivan Klánský, MFA – Marcela Faflak, IKA – Ivo Kahánek, FMA – František Malý, ZMA – Zbyněk Maruška, MTU – Monika Tugendliebová, HWE – Helena Weiser. Celkový součet a průměr jsou počítány po vyškrtnutí nejvyššího a nejnižšího bodového ohodnocení daného soutěžícího.

Kompletní výsledky PJN 2013 si též můžete stáhnout ve formátu PDF zde.

 

Kategorie nejmladších

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA IKA FMA ZMA MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 8 Koča Filip 24 25 24 22 25 24 24 121 24,200
I. cena 4 Halíková Veronika 24 24 22 20 24 23 23 116 23,200
II. cena 1 Číhalová Rozálie 24 22 22 21 23 23 22 112 22,400
II. cena 12 Laudová Nikola 22 24 22 21 25 22 21 111 22,200
II. cena 11 Latýnová Lucie 22 22 22 18 22 21 22 109 21,800
III. cena 3 Gallová Tereza 23 21 21 19 20 20 21 103 20,600
III. cena 5 Horáková Eliška 21 20 20 20 21 20 19 101 20,200
III. cena 20 Sýkorová Vendula 22 19 20 20 19 22 18 100 20,000
Čestné uznání 10 Kramlová Berenika 20 21 19 19 21 19 20 99 19,800
Čestné uznání 6 Horáková Tereza 20 20 19 20 20 20 19 99 19,800
Čestné uznání 7 Janků Alžběta 20 20 19 17 21 19 19 97 19,400
Čestné uznání 22 Vargová Alexia Neli 19 19 19 19 20 19 20 96 19,200
Čestné uznání 9 Kolářová Kamila 21 19 18 19 19 20 19 96 19,200
Čestné uznání 13 Pekárková Lucie 18 20 19 19 19 19 19 95 19,000
17 Ptáčková Anna 19 18 19 19 19 18 20 94 18,800
21 Totin Ondřej 20 18 20 17 18 19 19 94 18,800
14 Plášek Tomáš 19 18 18 19 21 18 19 93 18,600
16 Polydor František 18 19 18 18 21 19 19 93 18,600
2 Flášarová Eva 19 18 18 18 17 17 18 89 17,800
18 Sedláková Magdalena 18 17 18 18 17 17 19 88 17,600
23 Vašíčková Beáta 18 16 18 17 17 17 18 87 17,400
19 Smekal Jakub 17 17 19 17 18 17 17 86 17,200

 

I. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA IKA FMA ZMA MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 4 Červená Karolína 25 25 25 24 25 24 25 124 24,800
I. cena 5 Čmejla Jan 25 25 24 24 25 25 24 123 24,600
II. cena 14 Latýn Robert 23 23 23 21 23 23 23 115 23,000
II. cena 17 Müller Jan Filip 23 23 23 21 22 23 23 114 22,800
II. cena 16 Mikešová Eliška 23 22 23 22 22 23 23 113 22,600
II. cena 8 Hoang Yen My 22 24 22 22 24 22 22 112 22,400
III. cena 2 Bagar Radek 22 22 21 20 23 23 22 110 22,000
III. cena 22 Pokorná Barbora 22 21 23 22 21 22 23 110 22,000
III. cena 23 Popova Sofie 20 23 21 22 23 21 22 109 21,800
III. cena 10 Jaklová Veronika 22 22 20 18 23 21 22 107 21,400
Čestné uznání 13 Kvášová Diana 22 20 21 18 20 22 21 104 20,800
Čestné uznání 26 Urbánková Kamila 20 22 18 21 22 20 19 102 20,400
Čestné uznání 25 Subbotina Sofiya 20 21 19 21 21 20 19 101 20,200
Čestné uznání 7 Havlíková Karolína 20 21 20 20 19 20 21 101 20,200
Čestné uznání 6 Fiedlerová Štěpánka 22 19 19 21 19 22 19 100 20,000
15 Matějíček Kryštof 20 20 18 19 19 20 18 96 19,200
3 Bučková Tereza Mwihaki 20 19 18 19 20 18 19 95 19,000
21 Pilařová Adéla 20 19 18 19 19 19 17 94 18,800
24 Sovová Markéta 18 19 18 20 20 17 18 93 18,600
12 Košinová Anna 20 19 19 17 19 18 18 93 18,600
11 Kopečková Ludmila 19 18 18 17 18 19 19 92 18,400
18 Müller Tomáš 19 18 21 17 18 18 19 92 18,400
1 Afanaskina Sofia 18 18 19 19 18 17 18 91 18,200
20 Petr Jan 18 18 17 17 20 18 18 89 17,800
9 Ivanenko Daniil 17 18 17 18 17 17 17 86 17,200
19 Parikrupová Kristýna 16 17 17 17 16 17 17 84 16,800

 

II. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA IKA FMA ZMA MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 23 Mojzešová Marie Viola 24 25 24 24 25 24 25 122 24,400
I. cena 1 Ayvazyan Kristine 24 25 24 23 25 24 23 120 24,000
I. cena 25 Praženica Pavol 24 24 23 22 24 24 23 118 23,600
II. cena 22 Martinka Filip 23 23 22 22 22 23 23 113 22,600
II. cena 26 Semerádová Tereza 23 23 22 23 22 22 22 112 22,400
II. cena 29 Tkadlčíková Eliška 23 23 21 21 23 22 21 110 22,000
III. cena 24 Pavlačková Eva 20 20 22 21 22 21 22 106 21,200
III. cena 8 Eben Jakub 22 21 20 22 22 21 20 106 21,200
III. cena 4 Boura Daniel 22 21 20 22 21 21 18 105 21,000
Čestné uznání 27 Schindler Martin 22 20 21 22 20 21 20 104 20,800
Čestné uznání 30 Vaculová Táňa 23 21 19 20 21 20 20 102 20,400
Čestné uznání 15 Jelenová Klára 19 21 20 21 21 18 20 101 20,200
Čestné uznání 16 Klímová Barbora 22 22 18 19 21 20 19 101 20,200
Čestné uznání 3 Boháčková Denisa 21 19 20 21 20 19 20 100 20,000
32 Vodrážková Markéta 19 20 19 18 21 19 21 98 19,600
12 Halbych Jan 20 21 19 18 20 18 19 96 19,200
18 Knoulichová Anna 22 19 19 17 18 20 19 95 19,000
2 Bauerová Pavlína 18 18 21 20 18 18 21 95 19,000
31 Vlčková Eliška 20 19 19 20 19 18 18 95 19,000
6 Cieslar Tomáš 19 19 20 17 18 19 20 95 19,000
13 Horáková Aneta 19 19 19 17 19 18 19 94 18,800
5 Candrová Michaela 19 19 19 18 19 18 20 94 18,800
9 Fišerová Daniela 18 19 19 19 19 18 19 94 18,800
11 Grossová Veronika 19 19 19 18 18 18 19 93 18,600
7 Divišová Markéta 19 17 18 18 18 19 18 91 18,200
10 Gallová Kateřina 19 19 18 17 17 18 18 90 18,000
14 Jarošová Magdaléna 19 18 18 16 18 18 18 90 18,000
17 Klokočníková Kristýna 18 19 17 18 19 17 17 89 17,800
19 Křenková Eva 19 18 19 16 17 18 17 89 17,800
33 Zelenková Sofie 17 18 18 16 18 18 17 88 17,600
21 Marková Anežka 16 18 18 16 18 17 19 87 17,400
28 Szalbot Denis 16 16 17 17 15 17 16 82 16,400
20 Le David 17 16 15 15 16 17 16 80 16,000

 

III. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA IKA FMA ZMA MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 1 Böhm Robin 24 24 23 22 24 24 23 118 23,600
I. cena 6 Kopúnová Sára 23 25 22 21 25 23 22 115 23,000
II. cena 12 Sinevičová Kateřina 23 22 22 21 23 23 22 112 22,400
II. cena 8 Nikolić Marek 22 23 23 22 22 22 23 112 22,400
II. cena 3 Gaálová Anna 23 21 22 21 22 23 22 110 22,000
III. cena 4 Jech Matěj 22 22 21 20 21 22 21 107 21,400
III. cena 9 Palochová Larisa 22 21 21 22 21 21 20 106 21,200
13 Stránská Darina 20 19 19 20 18 19 19 96 19,200
5 Kahudová Tereza 19 19 19 19 19 19 20 95 19,000
7 Kvášová Radka 19 19 19 20 18 18 19 94 18,800
10 Rahman Šimon 19 18 19 17 17 18 20 91 18,200
11 Sacherová Barbora 21 17 18 18 17 18 18 89 17,800
2 Bondarenko Bohumil 18 15 19 15 14 18 18 84 16,800

 

IV. kategorie

Pořadí Číslo Jméno IKL MFA IKA FMA ZMA MTU HWE Celkem Průměr
I. cena 6 Novák Matyáš 24 25 24 25 24 24 97 24,250
II. cena 4 Kalábová Tereza 23 23 22 21 23 23 23 114 22,800
III. cena 3 Hrubá Julie 23 22 21 21 22 23 22 110 22,000
III. cena 7 Trávníčková Ema 21 21 23 23 22 21 23 110 22,000
Čestné uznání 8 Zukal Matouš 22 21 22 23 21 21 22 108 21,600
Čestné uznání 1 Červený Lukáš 22 20 22 20 19 22 23 106 21,200
5 Kijonková Veronika 19 21 19 17 22 20 19 98 19,600
2 Dvořáček Adam 18 14 17 15 15 16 17 80 16,000

 

Zvláštní ceny

Cena předsedy poroty pro absolutního vítěze PJN 2013

Karolína Červená (I. kategorie)

Cena Viktorie Švihlíkové za nejlepší interpretaci J. S. Bacha

Julie Hrubá (IV. kategorie)

Cena Luboše Sluky za nejlepší provedení jeho skladeb

Karolína Havlíková (I. kategorie)
Tomáš Müller (I. kategorie)

Cena Nadace Bohuslava Martinů za vynikající provedení díla B. Martinů

Veronika Jaklová (I. kategorie)
Kamila Urbánková (I. kategorie)
Barbora Pokorná (I. kategorie)
Eliška Horáková (Kategorie nejmladších)
Tereza Gallová (Kategorie nejmladších)

Cena pro nejmladšího účastníka soutěže

Lucie Latýnová (Kategorie nejmladších)

Cena pro nejúspěšnějšího pedagoga

Taťána Vejvodová (ZUŠ Ilji Hurníka, Praha 2)
Mgr. Peter Toperczer (Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy, Praha 3)
Viktorie Krafová (ZUŠ Jana Zacha, Čelákovice)
MgA. Jana Šumníková (ZUŠ Žerotín, Olomouc)

Časový harmonogram PJN 2013

V následujícím přehledu najdete kompletní harmonogram soutěže PJN 2013. Prosíme soutěžící, aby se na místo konání soutěže dostavili v dostatečném předstihu před časem své akustické zkoušky.

 

Kategorie nejmladších – pátek 14. června 2013

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška
v sále
Soutěžní vystoupení
1 7 Janků Alžběta 08:00 09:00
2 8 Koča Filip 08:04 09:06
3 9 Kolářová Kamila 08:08 09:12
4 10 Kramlová Berenika 08:12 09:18
5 11 Latýnová Lucie 08:16 09:24
6 12 Laudová Nikola 08:20 09:30
7 13 Pekárková Lucie 08:24 09:36
8 14 Plášek Tomáš 08:28 09:42
9 15 Polnická Anežka 08:32 09:48
10 16 Polydor František 08:36 09:54
11 17 Ptáčková Anna 08:40 10:00
12 18 Sedláková Magdaléna 08:44 10:06
13 19 Smekal Jakub 08:48 10:12
14 20 Sýkorová Vendula 10:20 11:00
15 21 Totin Ondřej 10:24 11:06
16 22 Vargová Alexia Nelli 10:28 11:12
17 23 Vašíčková Beáta 10:32 11:18
18 1 Číhalová Rozálie 10:36 11:24
19 2 Flášarová Eva 10:40 11:30
20 3 Gallová Tereza 10:44 11:36
21 4 Halíková Veronika 10:48 11:42
22 5 Horáková Eliška 10:52 11:48
23 6 Horáková Tereza 10:56 11:54

Vyhlášení výsledků Kategorie nejmladších: 13:15

 

I. kategorie – pátek 14. června 2013

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška
v sále
Soutěžní vystoupení
1 21 Pilařová Adéla 12:30 14:00
2 22 Pokorná Barbora 12:35 14:08
3 23 Popova Sofia 12:40 14:16
4 24 Sovová Markéta 12:45 14:24
5 25 Subbotina Sofiya 12:50 14:32
6 26 Urbánková Kamila 12:55 14:40
7 1 Afanaskina Sofia 13:00 14:48
8 2 Bagar Radek 13:05 14:56
9 3 Bučková Tereza Mwihaki 13:10 15:04
10 4 Červená Karolína 13:15 15:12
11 5 Čmejla Jan 13:20 15:20
12 6 Fiedlerová Štěpánka 13:25 15:28
13 7 Havlíková Karolína 13:30 15:36
14 8 Hoang Yen My 13:35 15:44
15 9 Ivanenko Daniil 13:40 15:52
16 10 Jaklová Veronika 13:45 16:00
17 11 Kopečková Ludmila 13:50 16:08
18 12 Košinová Anna 16:20 17:05
19 13 Kvášová Diana 16:25 17:13
20 14 Latýn Robert 16:30 17:21
21 15 Matějíček Kryštof 16:35 17:29
22 16 Mikešová Eliška 16:40 17:37
23 17 Müller Jan Filip 16:45 17:45
24 18 Müller Tomáš 16:50 17:53
25 19 Parikrupová Kristýna 16:55 18:01
26 20 Petr Jan 17:00 18:09

Vyhlášení výsledků I. kategorie: 19:00

 

II. kategorie – sobota 15. června 2013

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška
v sále
Soutěžní vystoupení
1 15 Jelenová Klára 08:00 09:00
2 16 Klímová Barbora 08:05 09:10
3 17 Klokočníková Kristýna 08:10 09:20
4 18 Knoulichová Anna 08:15 09:30
5 19 Křenková Eva 08:20 09:40
6 20 Le David 08:25 09:50
7 21 Marková Anežka 08:30 10:00
8 22 Martinka Filip 08:35 10:10
9 23 Mojzešová Marie Viola 08:40 10:20
10 24 Pavlačková Eva 08:45 10:30
11 25 Praženica Pavol 08:50 10:40
12 26 Semerádová Tereza 10:50 11:45
13 27 Schindler Martin 10:55 11:55
14 28 Szalbot Denis 11:00 12:05
15 29 Tkadlčíková Eliška 11:05 12:15
16 30 Vaculová Táňa 11:10 12:25
17 31 Vlčková Eliška 11:15 12:35
18 32 Vodrážková Markéta 11:20 12:45
19 33 Zelenková Sofie 11:25 12:55
20 34 Žižková Anna 11:30 13:05
21 1 Ayvazyan Kristine 11:35 13:15
22 2 Bauerová Pavlína 11:40 13:25
23 3 Boháčková Denisa 14:00 14:30
24 4 Boura Daniel 14:05 14:40
25 5 Candrová Michaela 14:10: 14:50
26 6 Cieslar Tomáš 14:15 15:00
27 7 Divišová Markéta 14:20 15:10
28 8 Eben Jakub 14:25 15:20
29 9 Fišerová Daniela 15:30 16:00
30 10 Gallová Kateřina 15:35 16:10
31 11 Grossová Veronika 15:40 16:20
32 12 Halbych Jan 15:45 16:30
33 13 Horáková Aneta 15:50 16:40
34 14 Jarošová Magdaléna 15:55 16:50

Vyhlášení výsledků II. kategorie: 18:00

 

III. kategorie – neděle 16. června 2013

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška
v sále
Soutěžní vystoupení
1 10 Rahman Šimon 08:00 09:00
2 11 Sacherová Barbora 08:07 09:13
3 12 Sinevičová Kateřina 08:14 09:26
4 13 Stránská Darina 08:21 09:39
5 1 Böhm Robin 08:28 09:52
6 2 Bondarenko Bohumil 08:35 10:05
7 3 Gaálová Anna 08:42 10:18
8 4 Jech Matěj 08:49 10:31
9 5 Kahudová Tereza 10:45 11:20
10 6 Kopúnová Sára 10:52 11:33
11 7 Kvášová Radka 10:59 11:46
12 8 Nikolič Marek 11:06 11:59
13 9 Palochová Larisa 11:13 12:12

Vyhlášení výsledků III. kategorie: 13:00

 

IV. kategorie – neděle 16. června 2013

Pořadí Číslo Jméno Akustická zkouška
v sále
Soutěžní vystoupení
1 5 Kijonková Veronika 12:45 13:50
2 6 Novák Matyáš 12:53 14:05
3 7 Trávníčková Ema 13:01 14:20
4 8 Zukal Matouš 13:09 14:35
5 1 Červený Lukáš 13:17 14:50
6 2 Dvořáček Adam 13:25 15:05
7 3 Hrubá Julie 13:33 15:20
8 4 Kalábová Tereza 13:41 15:35

Vyhlášení výsledků IV. kategorie: 16:30

Porota soutěže PJN 2013

Předseda poroty

Prof. Ivan Klánský (ČR)

klanskyIvan Klánský vystudoval hru na klavír na Pražské konzervatoři u Valentiny Kameníkové a na AMU v Praze u Františka Raucha. Je laureátem řady zahraničních soutěží: Bolzano (1967), Neapol (1968), Lipsko (1968), Barcelona (1970), Varšava (1970), Santander (1976). Jako sólista i komorní hráč vystoupil na více než 4500 koncertech v pěti světadílech. V letech 1980–90 byl sólistou České filharmonie. U dánské firmy Kontrapunkt nahrál kromě jiného kompletní klavírní dílo Bedřicha Smetany. Od roku 1986 vystupuje jako člen Guarneri Tria Prague, s nímž nahrál více než 30 CD. Významná je jeho činnost organizační, v letech 1995 – 2009 byl předsedou Chopinovy společnosti a prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních a od roku 1998 je předsedou Rady Kruhů přátel hudby při Nadaci Českého hudebního fondu. Pedagogickou činnost zahájil roku 1983 na pražské AMU, kde je v současné době profesorem a vedoucím katedry klávesových nástrojů. Od roku 1991 je též profesorem Vysoké hudební školy v Luzernu. Vedle toho vedl mistrovské kurzy v Dublinu, Schaffhausenu, Londýně, Bad Saulgau a v dalších evropských městech. K jeho nejúspěšnějším absolventům patří např. Helena Suchárová-Weiser, Eliška Gazdová-Novotná, Martin Kasík, Štěpán Kos, Ivo Kahánek a mnoho dalších předních českých pianistů. Mladé klavíristy podporuje od jejich nejútlejšího věku, právě pro ně mimo jiné natočil CD s kompletem klavírních instruktivních skladeb Luboše Sluky.

Členové poroty

Marcela Faflak, USA
Ivo Kahánek, HAMU Praha, Univerzita Ostrava
František Malý, HAMU Praha
Zbyněk Maruška, Kypr
Monika Tugendliebová, Janáčkova konzervatoř Ostrava
Helena Weiser, JAMU Brno

Prague Junior Note 2013

22. ročník, 13. – 16. června 2013

Srdečně Vás zveme na 22. ročník celostátní dětské hudební soutěže Prague Junior Note 2013 vypsané pro sólisty do 15 let ve hře na klavír.

UMĚLECKÝ ŘEDITEL A PŘEDSEDA POROTY SOUTĚŽE PJN 2013

Prof. Ivan Klánský

ČLENOVÉ POROTY SOUTĚŽE PJN 2013

Marcela Faflak, USA
Ivo Kahánek, HAMU Praha, Univerzita Ostrava
František Malý, HAMU Praha
Zbyněk Maruška, Kypr
Monika Tugendliebová, Janáčkova konzervatoř Ostrava
Helena Weiser, JAMU Brno

PATRONKA SOUTĚŽE

Vlastimila Pospíšilová

ZAHAJOVACÍ KONCERT

se koná dne 13. června 2013 v 17.00 hod. v Galerii, HAMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské náměstí 13, Praha 1

  • slavnostní zahájení
  • představení členů poroty
  • rozlosování všech kategorií soutěže
  • koncertní vystoupení některých z vítězů minulých ročníků soutěže

KLAVÍRNÍ SOUTĚŽ

se koná v Sále Martinů, HAMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské náměstí 13, Praha 1

  • dne 14. června 2013 od 9.00 hod. – Kat. nejmladších a I. kategorie
  • dne 15. června 2013 od 9.00 hod. – II. kategorie a IV.kategorie
  • dne 16. června 2013 od 9.00 hod. – III. kategorie

KONCERT VÍTĚZŮ

dne 16. června 2013 v 18.00 hod., Sál Martinů, HAMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské náměstí 13, Praha 1

PODMÍNKY SOUTĚŽE

  • soutěž probíhá jednokolově v časových limitech podle věkových kategorií
  • rozdělení do věkových kategorií je podle roku narození
    Kategorie nejmladších – 2005 a mladší 3 – 6 min.
    I. kategorie – 2004, 2003 / 5-8 min.
    II. kategorie – 2002, 2001 / 7-11 min.
    III. kategorie – 2000, 1999 / 10-13 min.
    IV. kategorie – 1998 / 12-15 min.

SOUTĚŽNÍ REPERTOÁR

  • soutěžící musí přednést skladby min. dvou hudebních stylů:
    • nejméně jedna skladba z období baroka, nebo klasicismu
    • nejméně jedna skladba z období romantismu, nebo impresionismu, nebo soudobé hudby
  • počet skladeb není omezen, celkový časový limit je závazný
  • hra zpaměti je podmínkou
  • případné změny soutěžního programu hlaste před uzávěrkou přihlášek – do 25. května 2013
  • bodování bude zveřejněno po vyhlášení výsledků soutěže každé kategorie
  • soutěžící získá písemné rady od jednotlivých porotců a má právo na soukromou konzultaci

PŘIHLÁŠKY DO SOUTĚŽE

Přihlášky budou přijímány od 18. února do 25. května 2013.

CENY SOUTĚŽE

  • Cena prof. Viktorie Švihlíkové za nejlepší provedení skladby J. S. Bacha
  • Cena Nadace Bohuslava Martinů za nejlepší provedení skladby B. Martinů

Další ceny budou oznámeny.
Všichni soutěžící obdrží diplom a dary za účast v soutěži.
Porota má právo některé z cen neudělit, případně ceny sloučit či rozdělit.

OSTATNÍ INFORMACE

Soutěžící jiné národnosti musí doložit doklad o pravidelné výuce v ČR.
Organizátor PJN 2013 nezajišťuje mimopražským účastníkům ubytování.